Pomáháme už od r. 2004
Hodnocení nejvyšší důvěryhodnosti Hodnocení nejvyšší důvěryhodnosti
Specialisté na Bavorsko
Ověření klienti
Možnost Skype pohovoru Možnost Skype pohovoru Novinka

ČASTÉ DOTAZY

1. Jaké jazykové znalosti má mít pečovatelka zajímající se o práci v SunSet MSH?
Jaké jazykové znalosti má mít pečovatelka zajímající se o práci v SunSet MSH?

Agentura SunSet MSH zaměstnává pečovatelky a pečovatele, kteří mají minimálně komunikativní znalost německého jazyka. Někteří klienti akceptují pečovatelky s mírně pokročilou znalostí německého jazyka. Těchto klientů je ale méně a proto doba čekání na pracovní nabídku může být delší.Základní znalost německého jazyka je pro naše klienty bohužel nedostatečná. Takovým uchazečům doporučujeme doučit se německý jazyk. Pokud budete mít pocit, že se Vaše němčina zlepšila, rádi Vás kdykoliv přezkoušíme.

2. Je nezbytný pečovatelský kurz?
Je nezbytný pečovatelský kurz?

Ne, absolvování pečovatelského kurzu není u nás podmínkou. Práci Vám najdeme i bez osvědčení o pečovatelském kurzu, pokud již máte pečovatelské zkušenosti a víte je dokladovat referencí od Vaší předchozí rodiny. Pokud jste ale absolvovali pečovatelský kurz, nezapomeňte nám zaslat Vaše osvědčení. Toto osvědčení a také reference z předchozích rodin jsou pro Vás velkou výhodou oproti jiným uchazečům a urychlí proces hledání vhodné rodiny.

3. Je to legální práce?
Je to legální práce?

Ano. Všechny naše pečovatelky jsou řádně zaměstnány ve společnosti SunSet MSH a vysílány na práci do Německa ve smyslu platné evropské legislativy. Dokladem o legálnosti pracovního pobytu našich pečovatelek je evropský formulář A1 (E101). Tento formulář vydává Sociální pojišťovna na žádost zaměstnavatele. Více informací o formuláři A1 najdete přímo na stránce Sociální pojišťovny.

4. Jaké formy zaměstnání nabízí SUNSET MSH?
Jaké formy zaměstnání nabízí SUNSET MSH?

Uzavření  pracovního poměru. Sociální ovody (včetně důchodového pojištění) se platí na Slovensku. SunSet za Vás v průběhu vaší celkové spolupráce platí komerční cestovní a úrazové pojištění.

5. Ale SunSet MSH je slovenská firma. Budu pojištěna i v Německu?
Ale SunSet MSH je slovenská firma. Budu pojištěna i v Německu?

Během Vašeho pobytu v Německu za Vás uzavřeme komerční cestovní pojištění. Dostanete od nás průkaz zdravotního pojištění spolu s instrukcemi, jak máte v Německu v případě nemoci postupovat.

6. A jak je to v případě pojištění a důchodu?
A jak je to v případě pojištění a důchodu?

Čas odpracovaný pro společnost SunSet MSH se Vám započítává do důchodu. Při ukončení pracovního poměru automaticky od nás dostanete zápočtový list, který potvrzuje délku trvání pracovního poměru.

7. Vybírá SunSet MSH poplatky za zprostředkování práce?
Vybírá SunSet MSH poplatky za zprostředkování práce?

V žádném případě! Nebereme žádné zprostředkovatelské poplatky! Jediným Vašim výdajem je jednorázový, nevratný administrativní poplatek 40 €, který slouží k pokrytí nákladů souvisejících s registračním procesem. Tento poplatek Vám bude zúčtován z první výplaty.

8. Jaká je u Vás odměna pečovatelky za tříměsíční pracovní turnus?
Jaká je u Vás odměna pečovatelky za tříměsíční pracovní turnus?

Výše Vašeho platu závisí na Vašich pečovatelských zkušenostech a jazykových znalostech a samozřejmě i od náročnosti pracovní pozice a zdravotního stavu opatrované osoby.
Obecně se výše platu uvádí v brutto částce. Abychom se vyhnuli nedorozuměním vždy při nástupu uvádíme orientační výšku Vašeho měsíčního příjmu netto tj. v "čistém".
 
Výška čistého platu za tříměsíční turnus pro pečovatelky s velmi dobrou znalostí německého jazyka se podle stavu pacienta pohybuje od 3 450 - 3 900 €.
 
Výška čistého platu za tříměsíční turnus pro pečovatelky s dobrou znalostí německého jazyka se podle stavu pacienta pohybuje od 3 000 - 3 600 €.
 
Pokud je úroveň Vaší němčiny mírně pokročilá, výška Vašeho čistého výdělku za tříměsíční turnus bude přibližně 2 550 - 3 000 €.
Zdravotní sestry mají zvláštní sazby vzhledem k jejich vyšší kvalifikaci.
 
NAŠE RADA: Pokud si budete porovnávat naše pracovní nabídky s nabídkami u jiných zaměstnavatelů, vždy se ptejte na výšku čistého výdělku, abyste při Vaší výplatě nebyla zklamaná. Mnoho agentur uvádí Výši měsíční odměny v brutto sazbách, které jsou na první pohled vyšší, ale po přepočtu zjistíte, že výška čistého výdělku je mnohem nižší. Proto pokud porovnáváte, porovnávejte porovnatelné a nezapomínejte, že u nás neplatíte žádné zprostředkovatelské poplatky!

9. Od koho a kdy dostanu výplatu?

Podpisem pracovní smlouvy se stáváte naším zaměstnancem, a proto výplatu dostáváte vyplácenou od Vašeho zaměstnavatele, tedy od společnosti SunSet MSH Výplatní termín společnosti SunSet MSH je 20. následující kalendářní měsíc a je jednotný pro všechny zaměstnance. Pro snadnější pochopení uvádíme příklad: když odjedete do Německa 1.8. a budete pracovat do 20.9., Vaše výplata za srpen tj. období 1.8. -31.8. Vám bude připsána na účet nejpozději 20.9. a Vaše výplata za září, za období 1.9. -20.9. Vám bude připsána na účet 20.10.

10. Kdo proplácí cestovní náklady?

Cestovní náklady Vám přeplácí Váš zaměstnavatel, tj. společnost SunSet MSH, a to buď formou cestovního bonusu na zakoupený lístek anebo formou zakoupení cestovního lístku společností SunSet MSH. Forma přeplacení cestovních nákladu závisí od délky turnusů a od počtu odpracovných měsíců.

11. Jak dlouhé jsou turnusy ve Vaší agentuře?

Standardní délka pracovního pobytu jsou 2 - 3 měsíce a takové turnusy požaduje většina našich klientů. Pokud jste připravena setrvat v zahraničí 2 - 3 měsíce, máte možnost výběru z více pracovních nabídek. Pokud ale z jakýchkoliv důvodů nemůžete vycestovat na tak dlouhé období, SunSet má řešení i pro Vás. Máme klienty, kde je možnost pracovat i na kratší turnusy v trvání 4 - 6 týdnů. Zde ale třeba počítat s tím, že takových pracovních nabídek je méně.

12. Co mám udělat, abych se zaměstanala v SunSet MSH?

Po registraci na naší internetové stránce Vás bude kontaktovat pracovnice náborového oddělení. Po prověření Vašich jazykových znalostí si s Vámi dohodne termín osobního případně Skype pohovoru.  Po úspěšném absolvování pohovoru Vám následně náborová pracovnice představí volné pracovní pozice, které odpovídají Vaším jazykovým znalostem, pečovatelským zkušenostem a Vaším požadavkům.